Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

"Πετάγομαι στην Τρίπολη"

Διαβάστε και γελάστε με την καρδιά σας. Ακόμα ένα περιστατικό τρέλας από τα γήπεδα της Αρκαδίας. Παίκτης έφυγε στο ημίχρονο για την Τρίπολη και γύρισε στο 85' για να συνεχίσει το παιχνίδι. Είχαν προηγηθεί πολλά όμως...

Το στόρι:

Μαντινειακός εναντίον Μεγάλου Αλεξάνδρου στο γήπεδο του Αγίου Βασιλείου, με τους γηπεδούχους να στοχεύουν στο πρωτάθλημα και τους φιλοξενούμενους να ψάχνουν ακόμα τον πρώτο τους βαθμό. Το αουτσάιντερ κρατούσε γερά στην άμυνα, μέχρι το ημίχρονο, όταν παίκτης της 11άδας ανακοίνωσε στον προπονητή του ότι "πετάγομαι μέχρι την Τρίπολη για μια δουλειά"!

Ο κόουτς δεν τον έκανε αλλαγή, παρά το ότι υπήρχαν παίκτες στον πάγκο! "Μην αργήσεις, θα σε περιμένω", του είπε και τον άφησε να φύγει. Με παίκτη λιγότερο, ο Μέγας Αλέξανδρος δέχθηκε 2 γκολ και το όνειρο του πρώτου βαθμού απομακρυνόταν. Ο προπονητής της ομάδας αποφάσισε να κάνει αλλαγή, όχι στη θέση του... "φευγάτου", αλλά βγάζοντας επιθετικό της ομάδας. Μόνο που αυτός, είχε αντιρρήσεις!

"Πας καλά; Βγάζεις εμένα και δεν αντικαθιστάς τον άλλο που έφυγε", είπε στον κόουτς.

"Μου αντιμιλάς; Βγες", φώναξε ο προπονητής!

"Άντε ρε  @*%$^&*"", απάντησε ο επιθετικός και οι δύο άνδρες πιάστηκαν στα χέρια!!!

Το εκπληκτικό είναι πως η... "πέτρα του σκανδάλου" ο οποίος είχε "πεταχτει" μέχρι την Τρίπολη, επέστρεψε στο 85ο λεπτό και ξαναμπήκε στο ματς! Τελικό αποτέλεσμα, 3-1...

Πηγή: Arcadiasports.gr